Dlaczego szafki nie są ustawinane przy ścianie ?

Image

Dlaczego szafki są odstawione od ściany ?

W kuchniach pod zabudowę najpraktyczniejszym sposobem na ustawienie dolnych szafek przy ścianie jest pozostawienie 50 mm luzu od ściany.

image


Luz od ściany pozostawiony jest ze względu na:

Po pierwsze ...

Możliwość bardzo łatwego przeprowadzenia instalacji wodnej i gazowej. Wystające rurki od ściany powodowałyby brak możliwości szybkiego montażu szafek i wiązałby się to z przeróbką szafek czyli wycinaniem otworów w szafkach na rurki.

image


Po drugie ...

Możliwość skorygowania ustawienia dolnych szafek w przypadku krzywej ściany. Na krzywej ścianie szafki ustawione przy samej ścianie powodowałby, że linia przednia szafek będzie również pod kątem..

image
image


Oczywiście może to się wiązać z koniecznością przycięcia blatu i jest możliwe tylko na niewielkich krzywiznach ścian ale zestaw szafek będzie na pewno lepiej wyglądała gdy linia blatu będzie prosta..

Po trzecie ...

Możliwość łatwiejszego podłączenia wtyczki do gniazdka za szafką. Wystarczy wyciąć otwór na wtyczkę za szafką, aby w prosty sposób podłączyć ją do gniazdka. Przewód będzie za szafką, a gniazdko z wtyczką również za szafką.

image


Rozpis.pl to aplikacja dla wszystkich osób dla których skomplikowane obliczenia elementów na szafki kuchenne zabierają dużo czasu lub są nie do przejścia. Dzięki nam wykonanie szafek kuchennych stanie się dużo prostsze.

  • + 48 508 153 909


© Coyright 2019 | Rozpis.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.| Er Projekt Robert Łatka, 43-100 Tychy ul. Harcerksa 87 | nip 646-191-27-36 | Regulamin