Podział frontów w szafkach kuchennych

Image

Rozstaw frontów w szafkach jest realizowany wg. kilku zasad i założeń.

Zasada I

Dla typowej szafki dolnej o wysokości 720 mm , wysokość frontu wynosi 713 mm, według zasady, że od dolnej krawędzi szczelina wynosi 3 mm, a przy górnej krawędzi szczelina wynosi 4 mm , czyli od wysokości szafki front został pomniejszony o 7 mm.

image


W przypadku wyboru modułu szafki o wysokości np. 722 mm , wysokość frontu wynosi również 713 mm, szczelina przy dolnej krawędzi dalej wynosi 3 mm, ale przy górnej krawędzi wynosi już 6 mm.

image


Zasada II

W szafkach z więcej niż z jednym frontem wielkość szczelin powinna wynosić od 2,5 do 3,0 mm pomiędzy frontami.

image


Zasada III

Szerokość frontu obliaczna jest wedlug zasady, że szerokość front jest mniejsza od lewej i prawej krawędzi szafki o 2 mm z każdej strony , czyli od szerokości szafki odlicza się 4 mm.

image


Zasada IV

W zwiazku z tym, że każdy front jest oddalony o 2 mm od krwędzi korpusu, front w sąsiedniej szafce będzie również oddalony o 2 mm dlatego w szafkach typu D2 lub G2 z dwoma frontami obok siebie przestrzeń pomiędzy frontami będzie wynosić 4 mm.

image
Rozpis.pl to aplikacja dla wszystkich osób dla których skomplikowane obliczenia elementów na szafki kuchenne zabierają dużo czasu lub są nie do przejścia. Dzięki nam wykonanie szafek kuchennych stanie się dużo prostsze.

  • + 48 508 153 909


© Coyright 2024 | Rozpis.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.| Er Projekt Robert Łatka, 43-176 Gostyń, ul. Jodłowa 3 | nip 646-191-27-36 | Regulamin